O nás

Firma Close Combat Academy, s.r.o. vznikla v roku 2020 so zameraním na organizovanie školení, odborných kurzov a seminárov v oblasti špeciálneho výcviku. Od roku 2001 čerpáme skúsenosti a poznatky, ktoré aplikujeme do našich odborných profesných kurzov a programov. Naše kurzy sú rozdelené pre ozbrojené zložky, ako aj širokú verejnosť. Ich cieľom je naučiť ľudí nové poznatky, zručnosti a priblížiť im prírodu.

Našou silnou stránkou sú:

  • dlhoročné skúsenosti s vedením a riadením výcviku v špeciálnych silách, absolvované aj medzinárodne,
  • uznávané kurzy pre zvláštne jednotky,
  • reálne nasadenie vo vojenských a policajných operáciách doma a v zahraničí,
  • spoločne absolvované výcviky s príslušníkmi špeciálnych jednotiek doma aj v zahraničí,
  • komplexný výcvikový program, zameraný na použitie v obranných situáciach,
  • zvládanie krízových situácií, ktoré môžu nastať kedykoľvek aj v bežnom živote,
  • prežitie dobrodružstva s rozsahom od pár hodín až po niekoľko dní podľa želania v našom výcvikovom priestore alebo v prostredí krásnych hôr Slovenska.

Náš výcvikový program je rozdelený v štyroch líniách:

Special Training Line

Línia zahŕňa odborné, profesné kurzy a školenia predovšetkým v oblasti špeciálneho výcviku v streleckej, telesnej, mentálnej, zdravotnej a taktickej príprave.

Close Combat Line

Línia "boja zblízka" zahŕňa komplexný výcvikový program, zameraný na použitie v obranných situáciách (v sebaobrane). Náplňou sú odborné kurzy sebaobrany so zbraňami a holými rukami ako napríklad "Kurz sebaobrany pre ženy", "Kurz Homedefense" (kurz obrany a sebaobrany v domácnosti) a ďalšie.

Woodcraft & Survival Line

Línia "Zálesáctvo, lesná múdrosť a prežitie" zahŕňa vedomosti a zručnosti prevažne z oblasti orientácie a topografie, prvej pomoci, pobytu v drsnej divočine, streľba z kuše a praku, využite výbavy na prežitie, stopovanie, plávanie s výstrojom a mnoho ďalších, zaujímavých aktivít.

Special Forces Equipment & History Line

Línia "Výbava špeciálnych jednotiek a jej história", sa zaoberá špeciálnym výstrojom a výzbrojou zvláštnych jednotiek od 1. svetovej vojny po súčasnosť. Rieši vedomosti, zaujímavosti, poznatky a fakty ohľadom napríklad útočných nožov, zbraní, maskovacích odevov, prilieb, špeciálneho vybavenia zvláštnych jednotiek rôznych krajín sveta.

Nadobudnuté vedomosti, skúsenosti, zručnosti a spôsoby uvažovania ktoré u nás získate, si môžete priniesť na svoje pracovisko alebo do bežného, každodenného života. Ponúkame naozaj pestrý program a netradičné zážitky, na ktoré budete určite dlho spomínať. Chcete prežiť atmosféru špeciálneho výcviku? V tom prípade sme tu pre Vás!